Преклопник на копчето Push-24B-2

Краток опис:


Дета Product за производот

Ознаки на производи

Спецификација

1. Име на производот : PBS-24B-2
2. Оценка : 10A 125VAC ; 6A 250VAC
3. Отпорност на контакт: 20mΩ макс
4. Отпорност на изолација: 500VDC 100MΩ мин
5. Диелектрична јачина: 1000VAC 1Минаут
6. Работа Температура: -25 ~ + 85 ℃
7. Електричен живот: 50000 циклуси
8. Циркуларна особина: OFF- (ON) () Укажува моментално
9. Систем за сертификација : TUV 、 UL 、 IOS9001: 2015 CE 、 ENECand Друг

Детали за производот и димензиите

хрвеје

Профил на компанијата

Ningbo Jietong Electronic е пронајден во Нингбо, Кина. Април, 1994 година и е специјализирана за обезбедување на одлични пурукции и услуги за домашни и прекуокеански електрични клиенти.

Фабриката се наоѓа во Нингбо. Нашите производи опфаќаат: рокерски прекинувач, прекинувач за вклучување, прекинувач за копчиња и прекинувач за автомобили.
Ние се фокусираме на обезбедување на квалификувани и сигурни прекинувачи, тесно соработувајќи со нашите клиенти ширум светот, од каде што акумулираме драгоцено искуство преку разновидна трансакција. Годишно производство е околу 50 милиони.
Ние во целиот процес на производство строго ги спроведуваме регулативите ISO 9001: 2008. Како
резултат, нашите производи се во согласност со RoHS стандардите и носат UL,, TuV, ENEC, CE и KEMA, одобренија за безбедност

Електронски Jietong се гордее со обезбедување на најширокиот и најширокиот спектар на квалитетни производи маркирани по достапна цена. Поддржано од ieионг Електронски реномиран професионален сервис и техничка поддршка, клиентите можат да бидат сигурни дека нивните барања за производи ќе бидат задоволени без оглед на барањето. Сите клиенти добиваат прва услуга од прва класа, без оглед на големината на нивната нарачка, да ја водат својата деловна активност побрзо.

 

1 2 3

  • Претходно:
  • Следно: