Микро прекинувач MSW-01

Краток опис:


Дета Product за производот

Ознаки на производи

Спецификација

 1. Име на производ : MSW-01
 2. Оценка: 10А 125 / 250VAC; 16A 125 / 250VAC
 3. Отпорност на контакт: максимум 20мΩ
 4. Отпорност на изолација: 500VDC 100MΩ мин
 5. Диелектрична јачина: 1500VAC 1Минута
 6. Работна температура: -25 ~ + 85
 7. Електричен живот: 10000 циклуси
 8. Циркуларна особина: ON- (ON) (): Укажува момент
 9. Префрлување на пинот : SPDT 3P
 10. Работна сила: L: 35g ± 15g S: 160g ± 40g H : 320g ± 80g
 11. Систем за сертификација : TUV 、 UL 、 IOS9001: 2015 、 CE 、 ENECandДруги

 

Детали за производот и димензиите

L @ ​​WL0H Z6S00VSI $ FJ0D [5А

 

Профил на компанијата

Ningbo Jietong електроника соработка., LTD Се наоѓа во ningbo економска и технолошка развојна зона, провинција zеџијанг, Кина. Постојната фабрика за градење на површина од 10.000 квадратни метри, повеќе од 300 вработени.

Компанијата е специјализирана за производство на разни видови на мали електромеханички прекинувачи, годишно производство на разни прекинувачи околу 50 милиони. Главните производи се прекинувач, автомобилски прекинувач, рокер рака прекинувач, бран прекинувач, прекинувач за копчиња и други 15 серии повеќе од 2000 спецификации, е една од главните производствени претпријатија во Кина.

Компанијата преку is09001: 2008 сертифициран систем за управување со квалитет, систем за управување со квалитет, звук, силна техничка сила, напредна опрема за тестирање, главни производи се САД UL, Европа ENEC, TOV, KEMA, CE, Korea KTL и China CQC и други сертификати . Различните материјали што се користат во производите се тестирани од страна на SGS за да се обезбеди дека производите можат да се произведуваат во согласност со европската директива RoHS.

Компанијата има право на увоз и извоз, повеќе од 90% префрлување извоз Европа, Северна Америка, Јужна Америка, Африка, Блискиот исток, Јужна Кореја, Тајван, Хонг Конг, југоисточна Азија и десетици земји и региони.

„Прекинувач Jietong“ со својот сигурен квалитет, комплетен спектар, повластени цени, совршена услуга, освојувајте сè повеќе трговци пофалби многу и добредојдени.

1 2 3

 

Систем за сертификација

Компанијата има положено iso9001: 2015 меѓународна сертификација на технологија за управување со квалитет, систем за управување со квалитет на звук, силна техничка сила, напредна опрема за тестирање, главни производи беа UL, ENEC, TUV, KEMA, CE и други безбедносни сертификати, користените материјали во производите го положиле тестот SGS, за да се обезбеди усогласеност со европските директивни производи за RoHS.

4 5

 

 

 


 • Претходно:
 • Следно: