Преклопник на копчето IPS-19

Краток опис:


Дета Product за производот

Ознаки на производи

Опис на производот:

Овој производ работи со чувствително движење, дизајнот е компактен, производот е исклучителен компактен, е погоден за малиот простор со голема цврстина на работното опкружување механичкиот век на употреба е долг, издржлив, може да обезбеди различен номинален параметар и карактеристика на колото, поддржува обработка на план, цена отстапки, прецизно производство, квалитетот е многу добар. Производите широко се користат во опрема за индустриска машинерија, автомобилска автоматизација и прекинувачи за домаќинства и други полиња

Апликација:

Нашите услуги го поддржуваат првиот клиент, строга контрола на квалитетот на производот. Нашите производи се со добар квалитет, фино изработување, совршена технологија на производство, трајни, погодни за сите видови околини. Производите се користат во копчињата за опрема во машинската индустрија, прекинувачи за домашни уреди, автоматизација.

 

1

Спецификација

1. Име на производот : IPS19
2. Оценка: 10А 125VAC; 6A 250VAC; 20A 12VDC
3. Почетен Отпор на контакт: 35mΩ Макс
4. отпор на изолација: 500VDC 1000MΩ мин
5. Диелектрична Јачина: 1500VAC 1Минута
6. Работа Температура: -25 ~ + 85 ℃
7. Електричен век на траење: 10000 циклуси
8. Циркуларна карактеристика:
9. Систем за сертификација : TUV 、 UL 、 IOS9001: 2015 CE 、 ENECand Друг

10.ЛЕД опции: 22
11. Цел на ЛЕР:33

12. Симболи на копчето:44

Детали за производот и димензиите

fff

Монтажа на панел

ссс


  • Претходно:
  • Следно: